OKULLARIMIZ

Altınbilgi Okulları

KIZ ORTAOKULU

Kız öğrencilerimize özel yaptığımız program ile akademik ve manevi yönden tam donanımlı bireyler yetiştiriyoruz. Altınbilgi Kız Ortaokulumuzda fıtrat farklılıklarını dikkate alarak planladığımız eğitim süreciyle birlikte öğrencilerimizin sınavlara iyi hazırlanan, akademik başarıyı hedefleyen, manevi yönden gelişimini tamamlayan, okuyan, araştıran, düşünen ve iyi yetişmiş bireyler olmalarını hedeflemekteyiz.

Altınbilgi'ye Giriş Sınavı

Her yıl yaptığımız Bursluluk Sınavı ile başarıyı ödüllendiriyoruz. Ortaokula başlayacak olan veya ara sınıflardaki öğrencilerin katılabildiği sınavın sonucuna göre yüzde yüze varan indirim ile okulumuzda okuma fırsatı sunuyoruz.

Okulda Yaşam

08.40 - 16.25 saatleri arasında günde 8, haftada 40 saat ders ile gerçekleştirilen ortaokul eğitimi ağırlıklı olarak ergonomik ve ferah olarak tasarlanmış sınıflarımızda gerçekleştirilmektedir. Okulumuzda Ortaokul öğrencilerimiz için görsel sanatlar, fen bilimleri, robotik ve kodlama atölyeleri, uzay gözlemevi, spor salonu ve yüzme havuzu gibi imkanlar bulunmaktadır.

Cambridge İngilizce Eğitimi

Özel olarak İngilizce dersi için tasarladığımız Altınbilgi İngilizce sınıfımızda alanında uzman ve tecrübeli İngilizce öğretmenleri ile gramer, speaking, reading ve listening olmak üzere dört farklı yöntemle verimli bir öğretim süreci yürütmekteyiz. Haftada 7-12 saat arası verilen İngilizce eğitiminde Cambridge yayınları başta olmak üzere farklı kaynaklar kullanılmaktadır.

Manevi Eğitim

Haftada 2 saat Kur'an-ı Kerim dersinin yanında Altın Değerler ve Adab-ı Muaşeret dersleri ile manevi atmosferi daha derinden yaşatıyoruz.

Sınavlara Hazırlık

8. sınıf öğrencilerimizi sınavlara hazırlamak için özel bir ders programı hazırlanmaktadır. LGS’ye hazırlık programı kapsamında 8. sınıf öğrencilerimiz için yaz kampı (yoğunlaştırılmış altı haftalık program) yapılmaktadır. 8. Sınıf öğrencilerimiz derslere okulların resmi olarak açıldığı tarihten iki hafta önce başlamaktadır. Okul döneminde LGS konularına göre planlanan program, soru çözüm saatleri, hafta içi etütler ve hafta sonu kurslar ile rehberlik servisimiz tarafından öğrencilerin sınavlara hazırlık süreci bireysel olarak takip edilmektedir. Bu süreçle birlikte düzenli olarak ünite değerlendirme sınavları ve Türkiye Geneli kurumsal deneme sınavları yapılmaktadır ve bu sınavların sonuçları rehberlik servimizin tarafından analiz edilmektedir. Yapılan bu analizler sonucundan tespit edilen eksikler birebir ve grup dersleri ile telafi edilmektedir.

Kitap Hazinesi Dersi

Okuyan, düşünen ve sorgulayan bireyler yetiştirmeyi amaçlayan okulumuzda okumaya özel bir yer verilmektedir. Sadece Altınbilgi Okullarında bulunan Kitap Hazinesi dersi ile hem kitap mütalaası yapılıyor hem de öğrenciler günlük yaşamda karşılaşılan tüm okuma ve yazma senaryolarının provalarını yapıyor.