OKULLARIMIZ

Altınbilgi Okulları

İLKOKUL

Altinbilgi İlkokulunda öğrenciler sadece okuma yazmayı değil, kendisini, çevresini ve hayatı da okumayı öğrenir. 

Altınbilgi'de "kendini okuma" süreci iyi bir rehberlik ekibinin kontrolünde gerçekleşir.

İlkokulda çocuklarımızın iyi bir insan olması için gerekli olan tüm beceri ve bilgileri kazandırmayı amaçlıyoruz. Bunu yaparken de sadece akademik bilgi değil milli ve manevi değerlerimizi de öğretiyoruz. 

1. Sınıfa Kabul

Başarmak, doğru yerde başlamaktır. Altınbilgi ilkokulunda 1. Sınıfa kayıt için başvuran öğrencilerimize ücretsiz okul olgunluğu testi uyguluyoruz. Testin sonucunu velilerimizle istişare ettikten sonra okula hazır olan öğrencilerin kayıt işlemlerini tamamlıyoruz.

İlkokulda Yaşam

08.40 - 16.25 saatleri arasinda günde 8 haftada 40 saat ders ile gerçekleştirilen ilkokul eğitimi ağırlıklı olarak ergonomik ve ferah olarak tasarlanmış ve son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda gerçekleştiriliyor. 

Görsel sanatlar, fen bilimleri, robotik ve kodlama atölyeleri, spor salonu ve yüzme havuzu ile desteklenen yaşam alanımızda 200 kişilik yemekhanemizde öğrencilerimize hijyenik ve sağlıklı beslenme imkanıda sağlıyoruz.

İngilizce Sınıfı

Özel olarak İngilizce dersi için tasarlanmış sınıfımızda İngilizce öğretimi için gereken tüm materyaller bulunmaktadır. Bu sayede daha etkin bir İngilizce dersi gerçekleştiriyoruz. Haftada 8-12 saat arası verilen İngilizce eğitiminde Cambridge yayınları ile diğer yerli kaynaklar birlikte kullanılmaktadır. Main Course ve skills olarak ayrılmış 2 farklı dersle daha profesyonel bir takip gerçekleştiriyoruz. 

Branş Dersleri

Okulumuzda sınıf öğretmenlerinin dışında müzik, görsel sanatlar, robotik ve kodlama, yüzme, beden eğitimi gibi dersler alanlarında uzman branş öğretmenleri tarafından veriliyor. 

Manevi Eğitim

Haftada 3 saat Kur'an-ı Kerim dersinin yanında Altınbilgiye özgü olan Altın Değerler ve Adab-ı Muaşeret dersleri ile manevi atmosferi daha derinden yaşatıyoruz.