OKULLARIMIZ

Altınbilgi Okulları

ANAOKULU

İyi bir gelecek için, iyi bir eğitim süreci; İyi Bir eğitim süreci için de tam kapsamlı bir hazırlık gerekir.

Altınbilgi Okulları olarak erken çocukluk eğitiminin hem akademik anlamda hem de milli manevi değerlerin kazandırılması noktasında çok önemli olduğunun farkındayız. Çocukların bilişsel, sosyal-duygusal, dil, psikomotor, özbakım alanlarının geliştirilmesine yönelik yapılacak çalışmalar okul öncesi eğitimde temel niteliği taşımaktadır. Temeli sağlam atılmış bir eğitim hayatının sarsılması da zor olacaktır.

Bu sebeple 48-60 ay arası öğrencilerimizin okul öncesi sınıflarımızda tüm gelişim alanları dikkate alınarak tasarlanan eğitim programlarıyla ilkokula en iyi şekilde hazırlanmasını sağlıyoruz. 

Kişiselleştirilmiş Eğitim Programı ile bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak yaptığımız takipler ile öğrencilerimizin yeteneklerini keşfediyoruz ve ilgi duydukları alana yönlendiriyoruz.

Ana Sınıfına Kabul
Okul öncesi sınıflarımıza 48-72 aylık öğrenciler kabul edilmektedir. Rehberlik servisimiz ile yapılan ön görüşmenin ardından okula başlamaya uygun olan öğrencilerin yaş, ilgi, beceri ve bireysel farklılıkları dikkate alınarak sınıfı belirlenmektedir.

Okulda Yaşam
Sabah 08.40 - 16.25 arası gerçekleştirilen eğitimimiz sırasında anasınıfı öğrencilerimize özel yemekhanede üç öğün yemek, Ana Sınıfına özel oyun odasi, hobi bahçesi, Uzay Gözlemevi, yüzme havuzu, akıllı tahtalı sınıflar gibi imkanlar ile öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına hitap edecek tam donanımlı bir yaşam alanı sunuyoruz.

İngilizce Eğitimi
Ana sınıfında başlayan İngilizce eğitimimiz Cambridge lisanslı kitapları ile verilmektedir. İngilizce öğretiminde kelime ezberinin dışına çıkarak interaktif uygulamalarla daha kalıcı bir öğrenme gerçekleştiriyoruz.

Manevi Eğitim
Ana Sınıfında başlayan Adab-ı Muaşeret ve Altın Değerler derslerimiz ile öğrencilerimize günlük yaşam becerilerinin yanında adab ve nezaket kurallarını da öğretiyoruz. Ayrıca Kur'an-ı Kerim öğretimini de bireysel olarak rahle başında gerçekleştiriyoruz.