EĞİTİM

Altınbilgi Okulları

SPOR VE SANAT

Yüzme Havuzu

Kahramanmaraş’ta özel havuza sahip sayılı okullardan biri olan ALTINBİLGİ OKULLARI akademik, sosyal, manevi ve dil gelişiminin yanında sanat ve spor faaliyetlerinde de öğrencilerine şehrin en iyi fırsatlarını sunmaktadır. 

Okulumuzun (-1.) katında bulunan, sürekli kontrol ve temizliği yapılan havuzumuzda öğrencilerimize hijyenik bir ortamda yüzme eğitimi veriyoruz. Özel yüzme antrenörlerimiz ile çalışan öğrencilerimizi ulusal yarışmalara da hazırlıyoruz.

Takım Sporları

Okulumuz öğretmenleri tarafından kurulan çeşitli takım sporları ile ilçe, il ve ülke geneli müsabakalara katılıp başarılar elde etmeyi hedefliyoruz.
Ayrıca bireysel olarak herhangi bir spor dalına yeteneği olan öğrencilerimiz tespit edilip özel ilgi alanlarına göre yönlendirici rehberlik uyguluyoruz.

Spor ve Sanat Kulüpleri

Öğrencilerimize, hafta içi akşamları ve hafta sonları özel kulüp çalışmaları ile yeteneklerini fark edip doğru alanda yoğunlaşma fırsatı bulacakları bir ortam hazırlıyoruz. 

Müzik ve görsel sanatlar alanlarında yetenekli olan öğrencilerimizi kulüp çalışmaları ile BİLSEM (Bilim ve Sanat Merkezi) sınavlarına hazırlanmalarına destek oluyoruz.

Okulumuzda yapılması planlanan bazı kulüp çalışmaları:

● Robotik ve Kodlama
● Akıl Oyunları
● Starters (Cambiridge / İngilizce)
● Movers (Cambiridge / İngilizce)
● matematik
● Arapça
● Kuran-ı Kerim
● Binicilik
● Ney
● Ebru
● Cooking  (Aşçılık, sunuş ve sofra adabı)
● Futbol / Basketbol 
● Voleybol / Hentbol
● Buz Pateni
● Hayal Atölyesi
● Drama
● Fotoğrafçılık
● Takı Tasarım
● Yöresel el sanatları