EĞİTİM

Altınbilgi Okulları

DİL EĞİTİMİ

ALTINBİLGİ OKULLARI olarak yabancı dil eğitimini de alışılmış yöntemlerden farklı olarak ele alıyoruz. Dil öğretmenin kapsamı ve gayesini kendi değerlerimizi de içine alacak şekilde, kuşatıcı ve çok yönlü bir bakış açısı geliştirerek şekillendiriyoruz.

Profesyonel Kaynaklar

Okulumuz, yabancı dil eğitiminde uluslararası yetkinliği ispatlanmış yayınlar (OXFORD, GLOBED) kullanılarak, öğrencilerimizin dil becerilerini en üst seviyede tutmayı hedeflemektedir. 
Ayrıca öğrencilerimizi çeşitli uluslararası yarışmalara hazırlayarak, becerilerini sınama ve sunma olanağı tanıyoruz.

Üç Farklı İngilizce Dersi

Main Cours, Speaking ve Reading olmak üzere üç farklı ders ile verilen İngilizce eğitiminde, Main Cours dersleri ile gramer ve dil gelişimi dikkate alınırken; Speaking ve Reading derslerinde telaffuz ön plana çıkarılmaktadır. Ayrıca dil becerilerini geliştirmeye yönelik özel etkinlik alanları, yarışmalar, İngilizce tiyatro ve filmlerle öğrencilerin keyifli vakit geçirirken, hayatın doğal akışı içinde İngilizceyi hissetmelerini sağlıyoruz.

Avrupa Standartlarında İngilizce Eğitimi


Yabancı dil eğitimimizi; Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı’na (CEFR) uygun olarak yapılandırıyoruz. Kademeli olarak CEFR seviyelerindeki (A1, A2, B1, B2, C1, C2) pozisyonlarını ölçerek seviyeler arasında basamak atlamalarını sağlamayı planlıyoruz.

Tecrübeli, Dinamik ve Ehil Öğretmenler:

Bir sınıfa en az iki farklı İngilizce öğretmeni girmesini sağlayarak öğrencilerin daha etkin bir eğitim almasını amaçlıyoruz. Özellikle Speaking ve Reading öğretmenlerimiz sadece derslerde değil tüm zamanlarda İngilizce konuşarak öğrencileri ders dışı zamanlarda da İngilizce konuşmaya teşvik ediyor.